יציקת רצפת בטון
בטון

יציקת רצפת בטון

תהליך יציקת רצפת בטון הינו פשוט וזול מאשר תקרה או עמודים. תוחמים את גבול הקרקע בחצר או בגינה לאחר ההידוק. הטפסות ליציקה ממש פשוטה.

בשונה מיציקה של שלד, תקרות או ממד שבנויים מבטון, ברצפה הפעולה פשוטה. מהדקים את הקרקע מציבים גבולות מקרשים לפי המידות, ומוסיפים רשת ברזל. לעיתים גם מוטות פלדה ארוכים אם מדובר על שטח גדול. עבור שביל הליכה בחצר או בגינת הבית אין צורך ברוחב מידה גדול. אם צריך קווים ישרים בונית גבולות מקרשי בניין. תמיד מחזקים אותם טוב שלא תהיה תזוזה ולא לגרות לתערובת לנזול ולגלוש החוצה. לקטע קצר לא מזמינים  מערבל בטון עם משאית, אלא משתמשים בנייד הקטן והנוח. כל קבלן שיפוצים מחזיק בבעלותו אחוד כזה. אם אין לו, הוא מוצא דרך להשאיל ממכר או קולגה בתחום.

שביל בטון בגינה

כל בעל דירת קרקע עם גינה מכיר את הפרדוקס. בגינה מגדלים צמחים ועצים, אותם שותלים ונוטעים באדמה. אבל גישה נוחה בהליכה אל קצה הגינה הוא לא נוח. פינת ישיבה זה מקום נעים וירוק לשהות בה,  קרוב לטבע שאין בעיר. הליכה אליה על פני האדמה לוקה באי נעימות לעיתים. כי אם האדמה רטובה, הבוץ נדבק לנעליים. גם מבחינה אסטתית יותר יפה שיש שביל בטון מוחלק המוביל אל פינת הישיבה. הפתרון יוצקים שביל בטון המוגבה ב 5 סנטימטר לפחות. בתקופה האחרונה לקוחות מבקשים גם הכנה של נקבים עבור מעקה. המעקה עם ידית אחיזה נוח לתמיכה בעור תנועה של מבוגרים גם ילדים מוצאים בו עזר רב בעת הצעידה על השביל.

מחיר יציקת רצפה בחצר

כבר הבנתם שהעלות מורכבת מכמות תערובת הבטון שצריך לצקת. מודדים אותה במידות של נפח. שטח רצפת בטון כפול גובה שאתם דורשים. מחיר ממוצע הינו בין 200 שח ועד 450, כאמור תלוי בכמות ובהיקף העבודה. אם האורך והרוחב קטנים הדרישה תהיה גבוהה מהממוצע. לכך לפעמים מוסיפים חומר בסיס והידוק עם כלי חובט. רק אם זה נדרש, תלוי בסוג הקרקע שלכם. אדמה חולית כמו שבחוף הים נוטה לחוסר יציבות. תתכוננו לפעולת הוספת שכבה לתמיכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *