תוספת בניה
בטון,  מפקח בניה,  קבלן בניה

תוספת בניה

תוספת בניה עם מפקח

בבתי קרקע נוהגים להסיר קיר בטון חיצוני, עם תוספת בניה מרחיבים את חלל החדר. מומלץ לבצע במקצועיות עם מפקח בניה

כשמבצעים תוספת בניה עבור בית או דירה ישנה, זה מגדיל את הבית. תוספת גם תורמת לעליית הערך הכספי של הנכס. אבל מאוד חשוב –  בעת הביצוע נתקלים בלא מעט סיכונים לגרימת נזק. במיוחד אם לא מנהלים נכון את הפרוייקט. לעיתים לפני ההתחלה מוודאים בדיקת נאותות על ידי מומחה. גם מבחינת קונסטרוקציה, וגם מבחינת התקן והחוק. ללא אישור מפורש מודפס וחתום – לא מתחילים לעבוד. עבור זאת מגישים בקשה לרשויות כולל חתימה של מהנדס ואדריכל. ואם אין מניעה של שכן צר עין ותאב בצע – אתם על דרך המלך. מהשלב הראשון מפקח בניה הינו גורם מכריע בהצלחת התוספת. בבתים רבים מדובר על הרחבה, ולשם כך צריך להסיר חלק קיים במבנה.

הסרת קיר חיצוני לפני התוספת

כך לדוגמה אם קיים בית והיתכנות לתוספת בניה, קודם מפרקים את הגג או חלק אחר. בבתי קרקע מסירים קיר בטון חיצוני ומרחיבים את חלל המבנה. מומלץ שהכל יתנהל תחת עינו הפקוחה של המהנדס הממונה לכך. הוא גם אשר הכין את תוכנית הקונסטרוקצייה בפועל. פיקוח זה נועד למנוע נזקים לבית בעת פירוק והסרת הבטון על ידי ניסור או חציבה וריסוק. בעת הזו יש לתת את הדעת לא לפגוע בחגורות או בשלד המבנה הקיים וכך נמנע הנזק למבנה. גם יוצקים את הרצפה הנוספת במקום הגג המשופע. או כאשר מקימים מסגרת שלד בטון עבור השטח הנוסף.  לפי התכניות של מהנדס הבניה – מנהל הביצוע שנוכח במקום מוודא יישום מקצועי.  בודק  שקבלן היציקה משתמש אמנם בברזל ( כמות וגודל ). לפי התכנית והחישובים כפי שהוגדר ועובי החגורות אכן מתאים. כמות התערובת מדוייקת, וכך גם הטמפרטורה והסמיכות. ניסיון לסטייה או ביצוע טעות מכוונת מצד היוצקים יגרור מייד עצירה והפסקה. 

הוספת חדר מגורים

בפרוייקטים שונים מגדילים את שטח הבית על ידי הקמת חדר חדש. מטרת הבניה  של עוד חדרים בבית זה הרחבת שטח המגורים. מקבלים את האישורים המתאימים, מתחילים מן היסודות אם זה על הקרקע. אם מדובר על רצפה קיימת שגם מתאימה, עוברים לשלב הקירות. שלב שבו מפקחים הינו הטפסנות שבו מכינים את התבנית לקראת תוספת לשלד המבנה. העובדים בונים את מכלול היציקות  ומרכיבים טפסות לחגורות לפני היציקות. קבלן היציקה ייקרא לסדר ולביצוע את ההנחיות במלואן. במקביל  כאשר באתר מהנדס מטעמך מפקח ומשגיח בעת הוספת עוד חדרים בבית. ולא רק מבחינת השגחה אלא גם הוא אשר קבע את עלות הבטון שהוזמן מהמפעל. משגיח כאשר מתקינים גם צנרת מים, חוטי חשמל וחיווט נכון וקווי תקשורת כמו כבלים וטלפוניה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *