שיפוץ דירה עם קבלן שיפוץ
קבלן בניה,  קבלן שיפוצים

שיפוץ דירה

שיפוץ דירה מצריך הכנות מוקדמות עוד לפני בחירת קבלן שיפוצים.

שיפוצים בבית וקבלני ביצוע

כאשר רוצים להתחיל שיפוץ דירה, יודעים כיצד מתחילים אבל לא איך זה ייגמר. נדייק יותר : התקציב שהכנתם עבור הביצוע, לרוב לא יספיק. כמעט תמיד יש תוספות ושינויים בביצוע הרמונט. לפעמים זה הכרחי, כמו צינור מים חלוד ודולף שהתגלה. תמיד מוצאים את הבעיות הללו לאחר פירוק הרצפה. קבלן שיפוצים טוב קשה למצוא. אחד החסרונות של חלקם זה האמינות. בחירת קבלן שיבצע את העבודה יכולה להיות משימה מתישה. ישנם רבים וחלקם רשומים בפנקס הקבלנים. זה קריטריון ראשון עבורכם בשיקולי הבחירה.

הגבלת שעות שיפוצים באיזור מגורים

בשנת 2010 עידכנה ועדת הפנים והגנת הסביבה תקנות חדשות לגבי השיפוצים. היא קבעה הגבלה של זמנים מדוייקים כולל ימים מותרים ושעות.

—> להלן ההגבלה לפי ימים ושעות

איסור עבודות תיקונים ושיפוצים בין השעות 20:00 – 07:00

מהשעה 17:00 בערבי ימי מנוחה ועד השעה 07:00 למחרת יום המנוחה.

עד כה ההגבלה הקיימת היתה בין השעות 22:00 – 07:00

שאלת השאלות שצצה תמיד : מותר לשפץ ( כניראה עם רעש) בין 2 ל 4 ?  – התשובה : כן.

בסיס ההחלטות הללו הן לשפץ ובמינימום הפרעה, במיוחד אחרי 19:00 בערב. לאפשר לסיים את כל השיפוץ, ובלבד שלא יהווה גורם מפריע בשעות המנוחה.

שיפוץ בחוויה טובה

זה אפשרי, אם כי תלויי בהרבה משתנים שלא תלויים בכם. נסו לןצמצם את אי הוודאות ככל שניתן. חיתמו על הסכם מסודר ומפורט עם קבלני השיפוצים. אפילו פרקו עבודה לכמה גורמים וצעדים. כך שבסיום כל שלב – יהיה תשלום על הביצוע. הגדירו מתי צריך לתת מקדמות למשפצים, ומה סדר הגודל, כלומר מה המחיר.

מגורים בבית בעת השיפוץ

אם אין לעובדים גישה לחדר השינה והמטבח והשירותים – זה אפשרי וקל יותר. אבל ביננו הבית יהיה כמרקחה מלוכלך עם פסולת בניה לרוב. לא רק זה – כמות האבק בדירה בעת שיפוטץ היא על גבול הסכנה לנשימה. מסכות פנים כמו בתקופת הקורונה יכולות לצמצם מעט את הנזק הנשימתי. אבל לא מומלץ כלל, במיוחד לחולי אסטמה ילדים או בוגרים. הימנעו כמה שאפשר משהות בתוך חלל סגור בדירה, במיוחד לא לישון בה. הכינו לכם פיתרון שהיה ולינה אצל קרובי משפחה, או חברים ולעיתים יש חבר שילין את הילד אצלו בבית. אם יש לכם גינה רחבה – קרוואן הוא פתרון אפשרי. תלוי בעלויות של השכרה, הובלה וחיבורי תשתיות זמניות. מלבד אפשרות לינה כמו מיטות וריהוט מינימלי. צריך שיהיה בו מים זורמים וניקוז, חשמל זמין ואף תקשורת.

שיפוץ קטן בדירה

תיקוני טיח וצביעת קירות נחשבות עבודות מצומצמות של שיפוץ. אפשר לתכנן נכון, ואף להוזיל עלויות במקרה כזה. טיח – אתם צריכים טייח טוב שיודע לקלף את הקיר במקומות שיש סקדים. לפעמים זה ציפוי קיר שהתנפח עקב רטיבות. אם יש עובד טיח שמוכן לעשות רק תיקון – אתם בדרך הנכונה. את שאר הצביעה של הקירות בדירה בצעו בעצמכם. זה קל יחסית, פשוט ואף מקרב בין הדיירים.  אחים ישמחו לצבוע יחד קיר אם סיפקתם להם רולרים, צבע ותחום הביצוע. חלקו את הכל למקטעים, בסוף הניקיון – דמי כיס ותשלום סימלי יהיה פיצוי הולם.

שיפוץ גדול בקנה מידה רחב בבית

אפשר ליישם שיפוץ דירה מן היסוד שכולל אפילו הסרת קיר, או תוספת חדר. כאן עדיף לפנות לשירותים של קבלני בניה בעלי אישור והסמכה. פירוק והסרת קיר בבית אינו דומה לריצוף בפורצלן. נדרשים ידע והבנה הנדסית, כולל חישובים לפני שבירת קיר. אם הוא רק מחיצה או קיר בטון תומך בתקרה. אל תחליטו בעצמכם ללא התייעצות ובדיקה של מהנדס. אם הסתבר שכן אפשר וזה רק קיר בלוקים – מפרקים. אם הוא עשוי מבטון חזק וקשה – צריך לבצע ניסור בטון עם חברה מנוסה. יש להם ציוד עבודה כולל מסורי יהלום מיוחדים לעבודות עם בטון. אל תתנו לעובד הקבלן לחצוב בבטון עם פטיש חשמלי או פנאומטי. הוא עוד יגרום לנזק לשארית המבנה. עד כדי אפילו יצירת סדקים בבטון וערעור עמידות הבית. שיפוצניק מזדמן אינו רצוי כאן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *