שלד מבנה מבטון חזק
ניסור וקידוח בטון,  קבלן בניה

שלד מבנה

שלד מבנה זה תצורתו החיצונית של הבניין. מרכיבים עיקריים שלד בטון מזויין וחזק, וכולל מעטפת של קירות רצפה תקרה וחלקים תת קרקעיים. חוזקו ויציבותו חשובים להמשך קיומו. לאחר הוספת הקירות מבלוקים או איטונג – הוא גם מבודד וחוסם רוחות וגשם. זה הבסיס עבור אנשים שיכנסו להתגורר בו בבטחה עם הגנה.מחיצות פנימיות  בונים גם מלוחות גבס. אלו קירות הגבס הנפוצות גם בגלל עלות וגם קלות התקנה. יש שיפוצניקים שזה תחום העיסוק העיקרי שלהם. ולא רק קיר גם מחיצות קרניזים הנמכת תקרות ועיצובים מרהיבים.

שלד בטון

בענף הבניה בישראל כשרוצים להקים בניין מתחילים מחפירה ויציקת כלונסאות. גם את העמודים הללו והשלד העיקרי בונים מבטון. כמובן שמטמיעים בו פלדה בצורת מוטות או רשתות בגדלים שונים. שלד בטון הוא הבסיס האיתן ליציבות ושרידות הנכס שבו אתם ואחרים גרים. הכל בהתאם לתכנית הנדסית שכוללת חישובי עומסים ועמידות. תשתית המבנה מונחת על גבי עמודי הבטון שבאדמה ואם מתאפשר גם עלל הקרקע. יציקות של  הרצפה, תקרה, הקורות, עמודי תמך, גג, מעקות ומדרגות כולן חלק ממנו. את האלמנטים הללו יוצקים מתערובת בטון סמיכה, ומייבשים  כמה שבועות. אופן ואיכות הייבוש והקירור חשובה ותורמת לחוזקו.

קבלן שלד בטון

בשונה מקבלן שיפוץ או אינסטלציה, הוא אחד מהחשובים בהקמה. הוא אחראי לתשתית העיקרית של הבניין. אמנם ביכולתו לייעץ לאדריכל, אבל הוא מתאים את התכנית מהכתוב לפועל מציאותי. חובתו לדייק בכל מידה ואף לעשות שימוש בחמרי גלם איכותיים. אם יכניס חומרי בניה לא מתאימים כמו קוטר קטן של מוט פלדה בבטון – יגרע מחוזקו. תפקיד מנהל הבניה או המפקח לבדוק מקצועיותו. מומלץ שיהיה לו רישיון ותעודת הסמכה מתאימה בפנקס הקבלנים. אפשר לבדוק זאת –  לכל קבלן מוסמך יש סיווג וסוג הרשאה. לפני היציקה של תערובת הבטון, כל אנשי המקצוע חייבים להשלים פעילותם לפי התכנון. קבלן האינסטלציה, החשמלאי המוסמך והשאר להתקין בתוך תבנית הטפסות את התשתיות.

בניית שלד לא כולל טיח וצבע

אנשים פרטיים שמתכוונים לבנות בית פרטי לא יודעים. אם חתמתם בהסכם ראשוני או חוזה מול קבלן שלד. זה לא כולל טיח, ריצוף, או צבע וכל סוג אחר של ציפוי הקירות גם לא טיח צבעוני ולא שפריץ על קירות חוצוניים של השלד. שלד המבנה הוא רק המעטפת, החיצונים וקירות. כמובן שגם קבלן עשו את עבודתם כנדרש. ואתם מוכנים לשלב הבא של הבניה, עוד לפני הרהיטים והחלונות. הבניין אמור להיות מוקם לפי תקן ישראלי שיבטיח שקט נפשי בהמשך החיים. הקמת השלד אורכת לא מעט זמן, אבל מקפידים על קוצו של יוד. לא מזלזלים ולא מותחים גבולות, סטייה קטנה מהווה יצירת עומס על הקונסטקורציה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *