מפקח בניה
בטון,  מפקח בניה,  קבלן בניה

מפקח בניה

איש הביצוע של כל המטלות באתר זהו מפקח בניה, האמון על ביצוע כייאות, ברמה איכותית גבוהה ללא פשרות. הוא הגורם הממונה מטעם לדאוג לכל האינטרסים של הלקוח שרכש את שירותו. כאחראי על כל החלקים של פרוייקט בניה, ועמידה בתקנים וזמנים. מפקחי בניה טובים לרוב הינם מהנדסי בניין עם הבנה והיכרות טכנית של שוק הנדלן. יש לו ידע ניסיון וכלים לאבחן ולדרוש איכות בנייה עם שימוש בחמרי גלם נושאי תו תקן מוכר וידוע. כדאי שיהיה לו ניסיון כולל הבנה גבוהה בכל השלבים עד לסיום תהליך הבניה. כולל הגימור של הבית ופונקציות נוספות כגון ממד מרתפים וגגות.

בחירת מפקח בניה

בחירת גורם מקצועי ממונה מטעמכם כדאי לבצע כבר לפני הכנת התכניות. כולל תכנית של חישוב כמויות ושירטוטי קונסטרוקצייה ומוטב לערב אותו ככל שיותר מוקדם. ישנם חברות רבות המנוהלות ונותנות שירות של מפקחי בניה לא רק לבתים פרטיים כגון וילות או בית צמוד קרקע אלא גם לפרוייקטים גדולים. בניה בהיקף רחב של שטח. בכל קנה מידה נדלני החל מבניין בן מספר מועט של קומות וכלה במתחם ענק של מבנים גדולים שכולם. בדרך כלל מתחמי בניה גדולים בנויים כשכונת מגורים אחת. במקרה האחרון היזם והחברה הבונה היא אשר ממנה מקרבה אדם או צוות מפקחים על הבניה.  בין ייתר העשייה יש להם חלק לא מבוטל בתיאום של כמה קבלני בניה משניים.  כמו קבלן שלד, חפירות , קבלני חשמל , קבלן יציקת בטון, מים ופיתוח .

תחומי אחריות של מפקח בניה

הרבה מאוד בוני בתים לא ממש מכירים את תהליך הבניה. מפקח בניה אמור לנהל את כל הקבלנים, לתאם בינהם את העשיה. הוא גם אמור לדווח ללקוח שלו על כל התקדמות או שינויי בפרוייקט. עיקר הייעדים של מפקח בניה הינם : איכות, עמידה בזמנים, צמצום עלויות מיותרות,  וסדר וכדומה. באתר בניה גדול ממנים יותר ממפקח אחד. הם נמצאים בקשר ישיר עם אנשי המקצוע השונים באתר ואפילו עוד לפני הכנת התשתית או החפירות. צוות שכזה מחולק לתפקידים ותחומי אחריות או ניהול שונים. הם עובדים יחד בשיתוף פעולה תוך ניהול הפרוייקט כמקשה אחת שלמה.הם עובדים בסינרגיה מוודאים תיקונים שצריך לעשות. ההתאמה להמשך תכנית באופן יעיעל הוא המפתח להצלחת פיקוח בניה טוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *