אתר פיקוח בניה
פיקוח בניה - הינו פתרון מעולה ליישום בניה איכותית של הבית. מפקח בניה טוב ידאג לכל תכנית הבנייה לפי דירושת ועמידה בתקנים
פיקוח בניה - דף בית
מפקח בניה
פיקוח תוספות בניה
פיקוח בניה ומהנדסים
ליקויי בניה

פיקוח בניה >>> ליקויי בניה
איתור ליקויי בניה הימצאותם של ליקויי בניה כמדד ליעילותו של מפקח בניה אשר ניהל את כל תהליך הבניה מראשיתה, אולם ישנם לא מעט מצבים בהם הליקויים הינם כורח המציאות ואינם ידועים של מנהל הפיקוח ונעלמים ממנו.
ראשית צריך להבין ולהתייחס את אתר הבניה בו מקימים את הבית כאילו היה קו ייצור שבו יש להקפיד על ביצוע שלבים ופעולות לפי סדר נכון תוך שמירה על כלל איכות ועמידה בתקנים ודרישות הייצור. הימנעות או דילוג על הליך או פעולה נכונה - יובילו בקרוב מאוד לפגיעה ונזק למוצר שלמקרה זה נכנה אותו בית או מבנה מגורים. במפעל נוהגים לקחת מידי פעם דגימות מסוף אחד התהליכים ולבחון את האיכות בצורה סטטיסטית מול הדרישות. בעת תהליך הבניה לפני כל מטלה לעובדים יש קווים מנחים והוראות ביצוע קפדניות עד לרמה של בנאי או קבלן בניה משנה שאמון על החלק שלו בכל העשייה. טעות אחת קלה יכולה להגרר ולהשפיע על שאר המהלכים בעתיד עד כדי אי יכולת לתקנם. דוגמה לכך בהתייחסות לשלד המבנה. קבלן שלד אשר טעה בגובה יציקת התקרה ישפיע מאוד על המשך ההקמה שהרי ישנה סטייה מהתכנית והשירטוטים. במידה וכך הם פני הדברים ואין מקום לשיפור - יש לעצור מייד את הבניה ולפרק את החלק משלד המבנה שאינו תואם למידות, ולצקת מחדש. פירוק תקרה זו אפשרי בדרך כלל רק על ידי ניסור יהלום מקצועי של חברה טובה. ליקויי בניה הקשורים לשלד המבנה הים קריטיים ותיקון ליקויי שכאלו מלבד היותם מתסכלים, עלותם גבוהה מאוד וחשוב לוודא ולסכם בכתב עם המבצע שהם באחריותו ועל חשבונו, מלבד פיצויי כספי כזה או אחר בגלל עיכוב שניגרם בעיקבותם.

איתור ליקויי בניה
רק בתום הבניה מומלץ לבצע איתור ליקויי בניה כחלק מתהליך המכונה בדק בית, ולשם כך עדיף לפנות אל חברה מוכרת וידועה שמכירה את כל רזי הבניה וסוגי הליקויים השכיחים שהינם תוצאה של איכות לא גבוהה מצד העוסקים במלאכה. כמובן שללא פיקוח בניה בעת התהליך - יגדלו משמעותית התוצאות של ליקויים אלו שיהיו גלויים לכל מי שגם אינו מקצוען בתחום. ברשות חברות הבדיקה כלי מדידה משוכללים לזיהווי וגילויי ליקויים או רטיבות מתחת לריצוף, מרחקים ומידות של שטחים וגדלים של חדר בתוך מבנה וכדומה. חשוב יותר זה הידע והכרת תקני הבניה שחלים על כל חברה אם מבחינת איכות או בטיחות. גם מראה אסטטי יכול להיקרא ליקויי - למשל מרצפות אשר הונחו לא לפי סדר העיטורים שישנם על גביהם, או רצפה עקומה עם שקעים ומרצפות לא אחידות או סדוקות. כמה ימים לפני הגעת הבודקים לצורך איתור הליקויים של הבניה, עירכו סריקה מקודדקת בבית או בכמה בתים שנידגמו לצורך העיניין אם מדובר במבנה משותף, ציינו כל חלק כגון אמבטיה או חדר שינה ורישמו את כל מה שניראה לכם שאינו כשורה כמו : סדקים, נזילות, קירות עקומים, איטות קלוקל, חלונות ושאר מרכיבית. את הרשימה מסרו לבודק שתוך כדי תהליך האיתור של ליקויי הבניה יעבור וישווה אותם במציאות כנגד הגילויים שלו.

ליקויי בניה ותביעה
בדרך כלל החברה שביצעה את תהליך איתור ליקויי בניה תגיש לכם דוח מפורט ליפ כל ליקויי והכשלים שקיימים לתקנו בליויי עלות משוערת של התיקון או הפיצויי בעבורו. את הדוח הגישו בצורה רישמית ודאגו לשמור אסמכתא לכך כגון אישור משלוח או דואר רשום או הקלטת של הגשה ודרישה לתיקון מה שאפשרי במציאות, ואל תתבישו לדרוש גם פיצויי כספי עבור בעיות שאין אפשרות מעשית לתקן אותם. הרי את מיטב ממונכם השקעתם בבניה של הבית ואתם הלקוחות הלא מרוצים שיצטרכו להתגורר יחד עם המשפחה בבית מגורים זה. הכינו את עצמכם למסכת של התחמקויות ותשובות לא ברורות מצד הקבלן או חברת הבניה, זה חלק מהתהליך שבו צריך להתיש אתכם. לרוב הקבלנים נוחלים הצלחה מסויימת על ידי ביצוע חלק מהתיקון, ואתם כאנשים שלא רודפים כאבי ראש וריצות שווא תעדיפו להתפשר ולבלוע את הגלולה המרה בתואנה שזה מה שיש. טעות קריטית מצד בעלי דירות רבות הינה להזניח את התביעה של הקבלן עקב ליקויי בניה שהוא סרב לתקן, או אין ביכולתו לשפר. אם תוך פרק זמן סביר לא מולאו כל דרישותכם, או שלא נעשו לכייאות מומלץ לפנות אל עורכי דין מהתחום כבדי לבדוק את האפשרות להגשת תביעה בגין ליקויי בניה שמופיעים בדוח. חשוב להבין כי את כל העליות שרשומות מול כל ליקויי - לעיתים החברות מנפחות מעט ומגזימות בעלות ולא תצפו לקבל בבית המשפט פיצויים מדוייקים של הסכומים הללו. ההליך המשפטי לדברי עורכי דין , אשר תחום ההתמחות שלהם הינו תביעת קבלנים וחברות בניה בגין ליקויי בניה יכול אמנם להתארך עד כדי שנים מסיבות שונות אולם אבל ישנה אפשרות יעילה להשיג תוצאות טובות מאוד במשפט ואף לקצר אותו בצורה יעילה.
פיקוח בניה WWW.HOMEP.INFO